Zháňam akordy

Top 10 - ukulele pesničky

Zháňam akordy: Zháňam akordy

 

 

pavel

30.júna 2019
Je veľa piesní vo spevníkoch pre gitaru, ale málo pre ukulele. Ja mám napr. spevník Ja, písnička (1999), kde je veľa skladieb ľudových, ale aj country, koledy atď., mnoho piesní z mojej mladosti. Dali by sa nejako prirovnať akordy pre gitaru s akordy pre ukulele? Aspoň tie základné pre ukulele, napr. C, A, F, G, Dm - ktorým gitarovým akordom sa najviac podobajú? Som úplný začiatočník (ale už dosť pokročilého veku). Tak prosím o radu - dá sa spevník pre gitaru použiť takto pre ukulele?
V uvedenom spevníka je napr. pieseň Niagara a sú tam gitarové akordy D, A7, D7, G. Ďalej pieseň Okoř, tam je mimo uvedených navyše akord E. Ktoré akordy pre ukulele najviac zodpovedajú uveeným akordom z gitary?
Vďaka za odpoveď, Pavel
Sariusak

19.októbra 2019
Zdravím, v podstate bez problémov hrajte podľa akordov ktoré sú gitarové pretože napr. akord Am pre gitaru znie rovnako ako pre ukulele. Problém nastáva pri niektorých akordoch ktoré nemajú ekvivalent pre ukulele ale takých piesní je málo. Jediné čo potrebujete k hraniu je nájsť si v googli ako vyzerajú akordy a môžte veselo vyhrávať.

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať. Viac informácií.

Súhlasím